Световният номер 5 в тениса Стефанос Циципас постигна трудна победа над швейцареца Александър Ричард с 7:6 (1), 6:3, 5:7, 6:4 при старта си на "Уимбълдън", в мач, продължил малко повече от 3 часа и половина. Гръцкият тенисист премина първия кръг на турнира за първи път от 2018 година.

В първия сет двамата си направиха по два пробива и стигнаха до тайбрек, в който Циципас бе почти безпогрешен - 7:1. Поставеният под номер 4 в схемата на турнира Циципас бе по-катерогичен във втория сет, като успя да направи два пробива и го затвори с 6:3. Това обаче не беше всичко, защото той загуби сервиса си при 5:6 в третия сет и се наложи да играе и четвърти. В него той успя два пъти да пробие Ричард за трудното 6:4.

Поставеният под номер 6 в турнира канадец Феликс Оже-Алиасим отпадна още на старта след загуба от американеца Максим Креси със 7:6 (5), 4:6, 6:7 (9), 6:7 (5). Това бе и един от най-дългите и оспорвани мачове досега на "Уимбълдън", като продължи повече от 4 часа и 10 минути.

Аржентинецът Диего Шварцман се наложи бързо над американеца Стефан Козлов с 6:3, 6:2, 6:2. Във втория кръг той ще играе срещу британеца Лайъм Броуди, който победи словака Лукаш Клайн с 4:6, 6:3, 7:5, 6:7 (2), 6:3.

Световният номер 16 Денис Шаповалов от Канада победи французина Артюр Риднекнеш с 6:1, 6:7 (6), 6:7 (4), 6:4, 6:1. В следващия кръг той ще се изправи срещу американеца Брендън Накашима, който се наложи над германеца  Никола Кун с 6:3, 6:7 (1), 6:3, 6:2.

В друг късен мач от вторник американецът Тейлър Фриц елиминира италианеца Лоренцо Музети с чиста победа - 6:4, 6:4, 6:3.

Австралиецът Джейсън Къблър се справи лесно с британеца Даниел Евънс - 6:1, 6:4, 6:3.

Опитният испанец Роберто Баутиста-Агут не срещна проблеми с унгареца Атила Балаш - 6:1, 6:0, 6:3, а австриецът Денис Новак победи на старата с 3:1 сета аржентинеца Факундо Банис.