Българката Александра Жекова се класира седма в състезанието по сноубордкрос от Световната купа по сноуборд в Москва. Жекова завърши на предпоследното пето място в полуфиналните серии, но след това спечели Малкия финал с добро каране в долната част на трасето.

Победителка стана олимпийската шампионка от Сочи 2014 Ева Самкова, която записа третата си победа за сезона и общо десета в кариерата си за Световната купа.

Самкова изпревари в Големия финал златната медалистка от Игрите в Пьончан 2018 през миналия месец Микела Мойоли (Италия) и французойката Шарлот Банк, а шестицата допълниха Лара Казанова (Швейцария) и французойките Хло Треспьош и Нели Моен-Локоз.

С второто си място днес Мойоли събра 7610.00 точки и си осигури крайната победа в Световната купа и Кристалния глобус в дисциплината. Италианката има непреодолим аванс от 1270 точки пред Треспьош преди последния кръг във Вейзона (Швейцария) на 17 март. Трета в подреждането за сезона е Банк с 6200.00 точки. Жекова заема седмото място с 3480.00 точки.

В надпреварата при мъжете триумфира австриецът Алесандро Хемерле, който постигна втора победа за сезона и шеста в кариерата си.

Олимпийският шампион от Пьончан 2018 Пиер Волтие (Франция), който вече си беше осигурил Световната купа, завърши втори днес, а трети се нареди италианецът Омар Визинтин.

Волтие води в генералното класиране със 7320.00 точки, следван от Хемерле с 5840.00 и Алекс Пулин (Австралия) с 5016.00 точки.