Олимпийските атлети от Русия са шампиони в турнира по хокей на лед в Пьонгчанг! В изключителен финален двубой руснаците триумфираха над Германия с 4:3 след продължения като само 50 секунди преди края на редовното време Бундестимът водеше с 3:2 и бе близо до сензационната победа.

Като цяло достигането до финал за германците бе супер изненадващо, а в двубоя за трофея те влязоха като абсолютен аутсайдер. Само че на леда Бундестимът отново демонстрира много качества и храброст, с които голямата изненада бе близо.

20-годишният Кирил Капризов се превърна в големия герой за руснаците, след като при оставащи малко над 10 минути игра в продължението и при "пауър плей" за своя отбор, успя да реализира победното попадение.

Иначе в редовното време мачът завърши при 3:3 като ОАР стигна до него с изравнителен гол при оставащи 56 секунди. Така олимпийските атлети от Русия печелят своето второ злато в Пьонгчанг и 17-и медал общо.

Преди последната третина резултатът бе 1:1, след като Вячеслав Войнов бе открил половин секунда преди края на първата част, а Феликс Шутц изравни във втората.

Никита Гусев даде нов аванс на ОАР с хубав изстрел от малък ъгъл, но 10 секунди по-късно Доминик Кахун изравни след чудесен пас на Франк Мауер.

При оставащи 3 минути пък Йонас Мюлер за първи път изведе германците напред с технично изпълнение. Малко след това Бундестимът получи и "пауър плей". Само че именно в него и при оставащи 55 секунди, Гусев отново реализира за 3:3.

В продълженията решително се оказа наказание на Патрик Раймер, при което германците останаха трима срещу четирима. Големият фаворит се възползва и Капризов донесе успеха.