Отборът на Лас Вегас постигна 4-а победа от началото на сезона в НХЛ, след като се справи с 3:1 на собствен терен с Бостън. Новаците имат 8 точки и са на 2-о място в Тихоокеанската дивизия, само на една от лидера Лос Анджелис.

Алекс Тъч и Вадим Шипачов вкараха първите си попадения в НХЛ изобщо, а вратарят Малкълм Събън спаси 21 удара при първата си лична победа в Лигата. Тъч и Шипачов дойдоха преди уикенда от отбора на Чикаго Уулвс, който се състезава в АHL (второ ниво на хокея в САЩ).

Двамата се присъединиха по спешност към отбора заради контузиите на Джонатан Марчисаулт и Ерик Хаула. Събън пък за първи път излезе като титуляр на мястото на контузения ветеран Марк-Андре Фльори.

Четвъртата победа носи на отбора и нов рекорд, като до момента нито един новак в Лигата не е започвал с четири победи в първите пет мача. Предишният рекорд е на Лос Анджелис Кингс и Филаделфия Флайърс, които са имали по три победи в първите си пет срещи и то през далечната 1967/68 година.

Бъфало Сейбърс се наложи малко изненадващо над Анахеайм с 3:1 като гост, като Беноа Пуйо вкара решителния гол в края на втория период. За Бъфало, които не се представят никак успешно в последните пет години, това е първа победа за сезона, както и първа за новия треньор на тима Фил Хосли.

Джъстин Бейли, който беше взет от ниските дивизии точно преди мача, както и Йохан Ларсон на празна врата в последната минута, вкараха другите две шайби за гостите.

Лос Анджелис Кингс се наложи с 3:2 над Айлендърс, а Анже Копитар и Дрю Дъфти се отличиха с по гол и асистенция. Вратарят им Дарси Кюмпер направи 23 спасавяния за осмата победа на "Кралете" над този съперник в последните девет мача. Кингс водят и в Тихоокеанската дивизия с 9 точки от четири победи и едно поражение след продължения. /БТА