Вашингтон победи носителя на купа "Стенли" Питсбърг с 3:1 като гост и за трета поредна година си осигури титлата в дивизия "Метрополитън" на Националната хокейна лига.

Вратарят на столичани Филип Грубауер отрази 36 шайби, а Ти Джей Оши, Дмитри Орлов и Том Уилсън вкараха за шестия успех в последните седем мача на тима. Голмайсторът на гостите Александър Овечкин записа мач номер 1000 в лигата, но не успя да добави точки към актива си.

Ню Джърси надделя над домакина Монреал и се доближи до участие в плейофите за първи път от 2012 година.

Тайлър Хол вкара решителния гол 4:29 минути преди края и помогна на тима си да спечели за осми път от 11 срещи.

Филип Форсберг реализира два гола, а лидерът в лигата Нешвил надделя с 4:1 над домакина Тампа Бей. Гостите, които имат 113 пункта, се нуждаят още само от точка в последните си три мача, за да си гарантират титлата в Западната конференция.

Клод Жиро вкара втория си гол 1:21 минута преди края на продължението и донесе успеха на Филаделфия над гостуващия Бостън с 4:3. Жиро вече има рекордните в кариерата си 29 попадения в рамките на един сезон.

Петр Мразек отрази 36 шайби, а Травис Конечни и Нолан Патрик също се разписаха за успеха. Патрис Бержерон донесе точката на Бостън с изравнителен гол 4 секунди преди края на редовното време, а със 110 пункта отборът остана лидер на Изток, с 2 точки повече от Тампа Бей. /БТА

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Филаделфия - Бостън - 4:3 след продължение
Тампа Бей - Нешвил - 1:4
Монреал - Ню Джърси - 1:2
Питсбърг - Вашингтон - 1:3
Анахайм - Колорадо - 4:3 след продължение