Шампионът в редовния сезон Вашингтон Кепитълс се спаси от елиминация в петия мач от полуфиналите в Източната конференция на НХЛ, след като победи като домакин Питсбърг Пингуинс с 4:2.

По този начин столичани намалиха изоставането си в серията на 2:3 победи.

Домакините губеха в резултата с 1:2 преди началото на последната четвърт, но с попадения на Никлас Бакстрьом, Евгени Кузнецов и Александър Овечкин в рамките на едва 4 минути и 58 секунди направиха пълен обрат.

Точен за столичани бе и Андре Бураковски през първата третина, а за гостите от Питсбърг се разписаха Карл Хагелин и Фил Кесъл.

В другия мач от тази нощ Отава постигна драматична победа с 5:4 след продължение над Ню Йорк Рейнджърс и поведе с 3:2 победи в серията.

Кайл Турис бе автор на решителния гол 6:28 минути след началото на допълнителния период.

Преди това Рейнджърс на два пъти излизаше напред в резултата, а Отава - веднъж.

Йеспер Фаст и Ник Холдън дадоха аванс от 2:0 на нюйоркчани след само 5 минути игра, но почти моментално домакините върнаха един гол чрез Марк Стоун.

Майк Хофман и Том Пят направи обрата пълен в началото на втората третина, но Райън Макдона изравни за 3:3 две минути преди края и.

Седем минути преди края на третия период Джими Весей вкара за 4:3 в полза на гостите, но само 86 секунди преди изтичането на редовното време Отава стигна до ново равенство с гол на Дерик Брасард./БТА