Отборът на Вашингтон намали изоставането си в серията срещу Питсбърг след победа с 3:2 като гост, но това не е най-лошата новина за шампионите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), които могат да останат без капитана си Сидни Кросби в остатъка от плейофите. Той беше бутнат от Алекс Овечкин при атака на Пингвините, след което загуби баланс и отнесе страховит удар в главата от Мат Нисканен.

Кросби остана на леда няколко минути, след което напусна и повече не се върна. В негово отсъствие Питсбърг успя да върне двата гола на победителите в НХЛ от редовния сезон, но Кевин Шатънкърк сложи край на мача след 3:13 минути игра в продължението.

"Не съм опитвал да го пресрещна със сила. Със сигурност обаче нямаше и как да избегна удара. Надявам се всичко да бъде наред с него и гарантирам, че не исках да го контузя. Това бе просто един нещастен инцидент, който се разви твърде бързо, за да реагирам", каза Нисканен относно удара срещу Кросби, който пропусна половината мачове през сезон 2010/2011 с мозъчно сътресение, а симптомите се появяваха периодично през следващите две години.

Носителите на трофея на президента губят с 1:2 в серията след пораженията у дома, а мач номер четири е насрочен за четвъртък в Питсбърг.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), втори рунд на плейофите:

Питсбърг - Вашингтон 2:3 след продължение
* Питсбърг води с 2:1 победи в серията /БТА