Чарли Линдгрен спаси 38 удара в първия шътаут в кариерата си, като помогна на Монреал да спечели с 2:0 при гостуването си на Чикаго. Джонатан Дрюин откри резултата в 1:54 минута на третата част, след като сам нахлу от ляво. Това е трети гол за Дрюин, който прекъсна серията на вратаря на домакините Кори Крофорд от 173 минути и 9 секунди без допуснато попадение. Защитникът Джо Мороу вкара второто попадение в мача, разписвайки се в 7:45 минута на третия период. Победата пък е четвърта в пет мача за Монреал.

След като влезе в мача с два поредни шътаута срещу Филаделфия и Минесота, Крофорд спаси днес 33 удара. Линдгрен, който е роден в Лейквил (Минесота), записва и първи мач като титуляр през сезона, след като Кари Прайс има травма в слабините, а Ал Монтоя остана на пейката. Монреал е на 6-о място в Атлантическата дивизия, а Блекхоукс на същата позиция, но в Централната. Айлендърс се наложи над Аваланч с 6:4, а Матю Барзал направи клубен рекорд с пет асистенции в един мач. Ник Леди и Джонатан Еберле се отличиха с по два гола всеки, а другите две шайби бяха на Дзжони Бойчък и Скот Мейфилд.

Вратарят Томас Грайс спаси 31 удара, а Айлендърс със 17 точки е на 4-о място в Столичната дивизия и изостава на 2 от лидера Ню Джърси. Нейтън Маккинън, Габриел Ландеског и два пъти Александър Керфут вкараха за гостите, като последните два гола на Керфут паднаха в последната минута на мача. Лидерът в Столичната дивизия Ню Джърси Девилс падна с 4:5 след дузпи при визитата на Калгари с победен гол на Матю Ткъчък при наказателните удари. В редовното време Майкъл Фърланд вкара гол и подаде за още един. Ткъчък вкара при третото завъртане при дузпите, а първата за победителите Шейн Монахан, който беше точен и в редовното време.

Джони Годро се отличи с две подавания и вече има 15 асистенции през сезона. Петер Мразек спаси 36 удара, а Мартин Фърк и Антъни Манта се отличиха с по гол и подаване за успеха на Детройт с 4:0 при гостуването на Едмънтън. Детройт е на 4-о място в Атлантическата дивизия с 15 точки, на 9 от лидера Тампа Бей. Франс Нилсен откри резултата в 3:23 минута, а Густав Нюквист покачи на 2:0 6 минути по-късно след асистенция на Хенрик Зетерберг.