Отборът на Тампа Бей Лайтнинг постигна разгромна победа със 7:1 над шампиона Питсбърг Пингуинс в мач от Националната хокейна лига.

"Светкавиците" не срещнаха никакви затруднения, а звездите на тима Стивън Стамкос и Никита Кучеров удължиха сериите си от поредни мачове с поне 1 точка на девет.

Стамкос отбеляза гол и направи три асистенции за успеха, докато Кучеров реализира две попадения и подаде за още едно. Яни Гурде, Брейдън Пойнт, Антон Стролман и Михаил Сергачев отбелязаха другите попадения за Тампа, а точен за Питсбърг 1:42 минути преди края на двубоя бе Джейк Гюнцел.

Лидерът на Запад Лос Анджелис Кингс спечели с 6:4 като гост на Кълъмбъс Блу Джакетс.
Словенецът Анже Копитар вкара решителен гол за 5:4 2:14 минути преди края на срещата, за да донесе шестия успех от седем мача на "кралете", които правят най-силния старт в историята си.
Копитар прибави и асистенция към актива си, а Дъстин Браун завърши с гол и три асистенции за победата, докато Джейк Мъзин се отчете с 2 попадения и 2 асистенции. Трвър Люис и Дрю Даути също записаха имената си сред голмайсторите за калифорнийския тим.

За Кълъмбъс головете вкараха Ник Фолино, Оливер Бьоркстранд, Мат Калверт и Сони Милано.
С четвъртия си гейм уининг гол за сезона Уейн Симъндс донесе пета победа на Филаделфия Флайърс в НХЛ. Канадският център на "летящите" се разписа 2:15 минути преди края на двубоя, за оформи победата на тима с 2:1 като домакин над Едмънтън Ойлърс.

Симъндс записа и асистенция в двубоя, след като в първата третина подаде на капитана Клод Жиру, който откри резултата. Във втория период Едмънтън възстанови равенството чрез Патрик Маруун, но гостите записаха пета загуба в първите си седем мача за сезона.