Шампионът в Националната хокейна лига Питсбърг Пингуинс изравни на 2:2 победи финалната серия в Източната конференция, след като в четвъртия мач победи Отава като гост с 3:2.

Оли Маата, Сидни Кросби и Брайън Думолен дадоха аванс от 3:0 на "пингвините", преди в края на срещата Отава да върне две попадения и да направи заключителните секунди много интересни. Кларк Макартър намали изоставането на домакините в края на втората третина, а 5 минути и 1 секунди преди изтичането на редовното време Том Пят прати шайбата за втори път в мрежата на Мат Мъри.
Въпреки това Мъри, който се завърна под рамката на вратата на Питсбърг, не допусна повече грешки и завърши срещата с 24 спасявания. За Отава стражът Крейг Андерсън спаси 32 изстрела.