Носителят на купа "Стенли" Питсбърг победи гостуващия Калгари с 4:3 след продължение и се доближи на точка от лидера в дивизия "Метрополитън" Вашингтон.

Джъстин Шулц вкара в 2:36 минути на добавеното време, Евгени Малкин се отличи с гол и две асистенции, а Чад Рюуедъл и Крис Легант също се разписаха за седмия успех в последните десет мача на шампионите.

Трой Брауър се отличи с попадение и асистенция, като изравни за 3:3 само 3 секунди преди края на втория период.

Тайлър Сегин вкара два пъти за Далас, но тексасците загубиха с 2:3 след продължение от гостуващия Отава.

Ерик Карлсен реализира победния гол за канадците в 2:41 минута на допълнителното време, а преди това даде и асистенция.

Сам Райнхарт, Райън О'Райли, Йохан Ларсон и Джейсън Поминвий се отличиха с попадение и асистенция, а вратарят Чад Джонсън спаси 38 удара, за успеха на Бъфало над Торонто с 5:3 като домакин.

Лео Комаров прекъсна 13 мача голова суша и се разписа два пъти за гостите, но това не беше достатъчно.

Оскар Клефбърн вкара в 50-ата секунда на продължението и донесе успеха на Едмънтън с 4:3 над гостуващия Аризона.

Клефбърн се разписа за първи път от 34 мача, а Кам Талбот спаси 32 удара, с което допринесе домакините да прекъснат серия от три поредни загуби.

Брендън Липсич се отличи с две попадения, включително и победното в 2:47 минута на продължението, а Ванкувър се справи с Ню Йорк Айлъндърс с 4:3 като домакин.

Джон Таварес завърши с гол и асистенция за гостите, които допуснаха осмо поражение в последните си десет мача.