Сейнт Луис надделя над домакина Ню Йорк Айлъндърс с 3:2 след дузпи и записа трета поредна победа на старта на сезона в Националната хокейна лига.

Владимир Тарасенко отбеляза двете попадения във втория период за гостите, а след това се разписа и при наказателните удари, а вратарят Джейм Алън отрази 40 шайби за успеха.

Нюйоркчани заличиха пасива от два гола с точни изстрели в третата част на Андрю Лад и на Андерс Лий минута преди края, но за повече нямаха сили.

Тампа Бей навакса изоставане от 1:3 и стигна до успеха с 4:3 след продължение срещу гостуващия Вашингтон.

Домакините успяха да спрат звездата на съперника Александър Овечкин, който беше реализирал седем гола в първите си два мача, като стана първият играч от 100 години, който открива кампанията с два поредни хеттрика.

Овечкин не записа точка, а Никита Кучеров изравни за 3:3 в средата на третата част, а след това записа и асистенция при победното попадение Брейдън Пойнт 1:52 минути преди края на допълнителното време.

Ти Джей Оши завърши с два гола и асистенция, а Никлас Бекстрьом добави гол и две асистенции за столичани, които допуснаха първо поражение за сезона.

Колорадо разгроми домакина Бостън с 4:0 и продължи успешната си серия в "TD Garden" на 12 поредни мача без поражение в редовното време.

Вратарят Семьон Варламов отрази всичките 29 удара и записа първи "шътаут" през сезона и общо 22-и в кариерата си.

Нийл Якупов реализира два пъти, а Свен Андригето и Джей Ти Комфър също вкараха.

Бостън за последно победи Колорадо в собствената си зала на 30 март 1998 година.

Торонто записа трета поредна победа, след като направи обрат от 1:3 до 4:3 срещу гостуващия Чикаго.

Остин Матюс донесе успеха с попадение 1:17 минута преди края на продължението, а Конър Браун и Никита Зайцев се отличиха с по гол и асистенция в редовното време.

Ян Руута и Рихард Паник също завършиха с по попадение и асистенция за Чикаго, но допусна първо поражение в кампанията.

Новобранецът Яспер Брат и новото попълнение Маркус Йохансон се отличиха с по два гола и асистенция, а Ню Джърси разгроми Бъфало с 6:2 като гост и записа втори пореден успех на старта на сезона.

Ивандър Кейн реализира две попадения за домакините, които допуснаха трето последователно поражение.

Николай Елерс записа хеттрик и асистенция и помогна на Уинипег да спечели с 5:2 в залата на Едмънтън.

Марк Шайфеле допринесе с гол и две асистенции, Блейк Уийлър добави три асистенции, а вратарят Конър Хелебайк отрази 37 удара в първия си старт за сезона.

Калгари спечели с 2:0 като гост на Анахайм и прекъсна серия от 29 поредни загуби в залата на съперника.

Шон Монахън и Микаел Беклунд се разписаха, а стражът Майк Смит завърши с 43 спасявания.