Националният отбор на Съединените щати ознаменува пълната си доминация срещу Дания с победа с 4:0 в мач от световното първенство по хокей на лед, което се провежда именно в европейската страна.

Чехия пък победи Словакия с 3:2 след продължение, а Република Корея записа дебют на най-големия хокеен форум с поражение с 1:8 срещу Финландия.

В други мачове от световното първенство, Франция победи Беларус с 6:2 и преодоля по подобаващ начин разгромното 0:7 срещу Русия в група "А". Латвия надви Норвегия с 3:2 след продължение, по какъвто начин и Швейцария се наложи срещу Австрия.

След като спечелиха първия си мач срещу Канада с дузпи, американците имаха далеч по-лесна задача срещу Дания и не се затрудниха. Вратарят Кийт Кинкайд, който спаси 40 удара срещу фаворитите на световното първенство, този пък се намеси 20 пъти за първия си шътаут.

"Днес се чувствах във форма. Може би бях по-добър и от вчерашния мач", каза след срещата Кинкайд.

Уил Бътчър и Крис Крайдър записаха по гол и асистенция за американците, а Крайдър отрази много опасен изстрел на Куин Хюз при числено предимство за датчаните и запази резултата 2:0.

Кам Аткинсън покачи на 3:0 след добавка, а минути по-късно американците не допуснаха гол при липсата на двама наказани хокеисти. Ник Йенсен пък оформи крайното 4:0 в последната третина.

Дмитрий Яскин вкара за победата на Чехия след продължение срещу отбора на Словакия, който изравни 10 секунди преди сирената в третата част чрез Мартин Некас. Себастиан Ахо пък се разписа на два пъти и подаде за още две шайби за финландците срещу корейците, а Теуво Теравайнен също завърши с четири точки при гол и три асистенции. /БТА