Кам Аткинсън вкара в продължението за победа на САЩ с 3:2 срещу Латвия, с което американците записаха четвърта поредна победа на световното първенство по хокей на лед.

В мач от група "А" пък Словакия запази надеждите си за място на четвъртфиналите с 3:1 срещу Франция, като последният гол на Михал Чайковски беше на празна мрежа.

Крис Крайдър даде аванс на американците, след като спечели свободна шайба и я изпрати в мрежата на съперника при числено предимство, но латвийците отговориха чрез защитника Увис Балинскис. Той не само изравни 2:03 минути преди края на първата третина, но и заличи шансовете на Кийт Кинкайд да запише трети пореден шутаут.

Латвия дори успя да поведе във втората третина чрез Андрис Дзеринс, но Колин Уайт изравни за САЩ с изстрел през ръкавиците на Елвис Мерзликинс. Аткинсън спечели мача за американците с гол в продължението, а капитанът Патрик Кейн и нападателят Алекс Дебринкат завършиха с по две асистенции.

Победата остави САЩ начело на класирането в група "Б" с актив от десет точки, а Финландия е на второ място с девет. Канада е с още точка изоставане, но и с мач по-малко. Съперник на "Кленовите листа" по-късно днес е Норвегия.

Словакия е четвърти в група "А" със седем точки. Швеция е начело на потока с 12, следвана от Русия и Швейцария с по девет. По-късно днес руснаците играят срещу Чехия./БТА