Джони Годро вкара два гола при победата на САЩ с 6:1 над Словакия, с което американците оглавиха група "А" на световното първенство по хокей на лед за мъже.
Съединените щати са с актив от 15 точки и една повече от руснаците, които са и с мач по-малко, докато за словаците световното първенство вече приключи.

Клейтън Келър вкара за 1:0 в полза на американците след 8:12 минути игра през първата третина, а Годро удвои в началото на втората. Мартин Гернат намали две минути по-късно, но САЩ вкара следващите четири гола. Крисчън Дворак и Джейкъб Труба се разписаха до края на третината, а Годро и Андерс Лий вкараха в последната част.

Чехия победи с 5:2 домакините на група "Б" Франция и се изравни по точки с лидера Канада. Чехите поведоха с гол на Давид Пастърнак, а Стефан да Коста изравни, но след това Михал Репик се разписа два пъти, а Ян Рута и Томаш Зохорна добавиха по още една шайба. Автор на втория гол за французите бе Антоан Русел./БТА