Отборът на САЩ победи с 5:4 след изпълнение на дузпи фаворита Канада на старта на световното първенство по хокей на лед, което започна в Дания.

Кам Аткинсън се разписа на два пъти при наказателните удари, за да донесе победата на американския тим, докато при дузпите точен за "кленовите листа" бе единствено Джордан Ебърле.

Срещата от група "В" започна отлично за канадците, които рано поведоха с 2:0 с голове на Пиер-Люк Дюбоа и Райън О'Райли, но САЩ осъществиха пълен обрат с попадения на Андерс Ли, Дилан Ларкин и Джони Гудрьо.

Антъни Боавилие изравни в края на втория период за 3:3, а в последните 20 минути двата отбора си размениха по гол чрез Ларкин за американците и Колтън Парейко за канадците.

При дузпите майсторството на Аткинсън се оказа решаващо за победата на американския отбор.

В другата среща, завършила до момента, олимпийският шампион Русия разгроми Франция със 7:0.

Насред Копенхаген руснаците нямаха никакви проблеми и с три гола в рамките на три минути в средата на първата третина решиха мача. Два гола за победителите реализира Кирил Капризов, а по един добавиха Павел Бучневич, Евгений Дадонов, Александър Барабанов, Максим Шалунов и Артьом Анисимов./БТА