Голове на Евгени Малкин и Фил Кесел в последната третина донесоха победа на Питсбърг с 5:4 срещу Лас Вегас в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

С този успех Пингвините останаха на четири точки от лидера в Столичната дивизия Вашингтон, който надви с 3:2 Кълъмбъс, докато Голдън Найтс вече са само с точка пред Уинипег на Запад.

На вратата на Лас Вегас застана Марк-Андре Флюри, който спечели три купи "Стенли" с Питсбърг, включително две в последните два сезона, но беше привлечен от новосформирания отбор.

В първото си гостуване в Питсбърг той спаси 33 удара, но Малкин заби 30-та си шайба за сезона след 3:09 минути игра в третата част за 4:2. Руснакът се разписа в пета поредна среща и стана едва петият играч в клубната история с 30 гола или повече в шести сезон.

Кесел покачи преднината на Питсбърг на 5:2 след близо три минути игра след асистенция на Малкин, а останалите голове бяха дело на Джейк Гюнцел, Райън Рийвс и Иън Коул. Бившата резерва на Флюри при шампионите Мат Мъри пък спаси 31 шайби на вратата си.

Уилям Карлсон вкара 28-ия си гол за сезона за Лас Вегас, а Джеймс Нийл, който има четири сезона в Питсбърг, записа 23-ия си. Райън Карпентър и Джонатан Маркесо намалиха пасива на Лас Вегас в последната третина, но гостите нямаха време за изненадващ обрат и загубиха.

Никлас Бекстрьом вкара победния гол за Вашингтон срещу Кълъмбъс само 43 секунди преди сирената, а Брейдън Холтби отрази 37 удара. Мачът беше равен в заключителните минути след попадение на Брендън Дубински, но Бекстрьом се възползва от асистенция на Ти Джей Оши и стреля покрай Сергей Бобровски за гол номер 200 в кариерата си.

Уинипег се доближи на точка от Лас Вегас в битката за лидерската позиция в Западната конференция, след като победи с 4:3 Аризона. Дъстин Бъфлин вкара гол и подаде за още един, а Дмитри Куликов наниза победната шайба и Джетс станаха едва вторият отбор през сезона с поне 20 домакински победи. Другият е Питсбърг. /БТА