Давид Пастърнак отбеляза хеттрик и записа три асистенции при победа на Бостън със 7:3 срещу Торонто във втория мач между двата тима от първия рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). По този начин Мечоците поведоха с 2:0 в серията си, което направиха още Тампа Бей, Сан Хосе и първенецът в редовния сезон Нешвил.

Пастърнак подобри предишния си рекорд от четири точки, след като вкара третия си гол 1:36 минути преди последната сирена. Феновете пък отбелязаха случая с множество хвърлени шапки на леда, които след събирането от домакините запълниха цели два коша за боклук.

Брад Марчанд и Патрис Бержерон завършиха мача с по четири асистенции, Тори Крюг добави три, а автори на останалите попадения станаха Давид Крейчи, Рик Неш, Джейк Дебръск и Кеван Милър. Туука Раск пък спаси 30 удара на вратата на Бостън и пусна голове само срещу Мич Марнър, Тайлър Бозак и Джеймс ван Римсдайк. Вратарят на гостите Фредерик Андерсен пък откри мача с три получени гола от пет удара и беше заменен много бързо от резервата Къртис Макелини.

Серията се прехвърля в Торонто за два мача в понеделник и четвъртък, а ако Кленовите листа спечелят поне един от тях, двата отбора ще се срещнат отново в Бостън в събота.

Райън Хартман вкара на празна мрежа 1:09 минути преди края и Нешвил спечели с 5:4 срещу Колорадо за втората си победа в серията. Хартман беше точен за 5:3 и Александър Керфуут върна бързо един от головете за Лавините, но те не успяха да вкарат повече и загубиха второто си гостуване на носителите не трофея на президента.

Алекс Килърн вкара два пъти при серия от четири шайби във втората третина, с което Тампа Бей спечели с 5:3 срещу Ню Джърси. Светкавиците дори вкараха три от головете в рамките на 2:47 минути, а Дяволите извадиха вратаря Кийт Кинкайд в опит да обърнат развоя. Килърн обаче се разписа за 5:1 и на практика реши изхода на мача.

Логън Кутюр вкара гол и подаде за още един, а Мартин Джоунс спаси 28 удара за победата на Сан Хосе с 3:2 срещу Анахайм. Маркус Сьоренсен и Томас Хертел също се разписаха за Акулите, които спечелиха второто си гостуване срещу регионалните съперници и ще имат шанс да затворят серията у дома./ БТА