Шампионът Питсбърг разгроми гостуващия Нешвил с 4:0 в повторение на финала за купа "Стенли" от миналия сезон. Вратарят Мат Мъри продължи отличната си серия срещу съперника, като спаси всичките 26 удара и за трети пореден мач не допусна гол, два от които в серията за титлата през юни.

Мъри записа шести "шътаут" в кариерата си, а Питсбърг се възстанови от шокиращата загуба с 1:10 от Чикаго отпреди два дни и постигна първа победа в третия си мач от кампанията.

Евгени Малкин и Джейк Генцел дадоха добър аванс на шампионите в първите 11 минути на двубоя, а Райън Рийвс и Оли Мата добавиха по едно попадение в следващите две третини. Сидни Кросби и Брайън Ръст се отличиха с по две асистенциии.

Александър Овечкин изравни постижение в лигата отпреди 100 години, след като записа хеттрик във втори пореден мач на Вашингтон на старта на сезона.

Столичани разгромиха гостуващия Монреал с 6:1, а Овечкин се разписа четири пъти. Той вкара три гола и при победата с 5:4 с дузпи срещу Отава като гост в първия мач на отбора от кампанията преди два дни.

Сънародникът на руската звезда Евгени Кузнецов записа асистенции при всяко едно от попаденията на Овечкин и вече има седем асистенции в първите две срещи на тима.

Детройт също стартира сезона с две победи, след като надделя с 2:1 с дузпи над домакина Отава. Гостите, които през миналия сезон пропуснаха плейофите за първи път от 1990 година, стигнаха до успеха с единствено попадение на Франс Нилсен при наказателните удари.

Вратарят Джими Хауърд направи отличен мач с 37 спасявания, а Мартин Фърк се разписа във втори пореден мач, за да даде аванс на Детройт 2:34 минути преди края. 43 секунди по-късно обаче Дион Фанюф изравни.

С три безответни гола в последната част Торонто стигна до успеха с 8:5 над Ню Йорк Рейнджърс като домакин. Гостите наваксаха изоставане от 1:5 и стигнаха до 5:5 малко преди края на втората третина, но за повече нямаха сили.

Зак Хайман се отличи с два гола за успеха. За Ню Йорк с гол и три асистенции завърши Матс Дзукарело.

Ню Джърси стартира сезона си с успех с 4:1 над гостуващия Колорадо.

Вратарят Кори Шнайдер завърши с 40 спасявания, а новобранецът Уил Бъчър записа три асистенции и стана първият играч в историята на отбора, който постига три точки в дебюта си за клуба.

Новият отбор в лигата Вегас Голдън Найтс записа втора поредна победа на старта на дебютния си сезон след 2:1 с продължение над домакина Аризона. Джеймс Нийл донесе успеха 1:14 минута преди края на добавеното време, а Нейт Шмид се отличи с изравнителен гол 72 секунди преди финалната сирена на редовното време и с асистенция за попадението на Нийл.

Марк-Андре Флюри отрази 27 шайби. Анти Раанта спаси 42 удара, но това не беше достатъчно за Аризона.

Ти Джей Броуди се отличи с два гола и две асистенции, а Джони Гудро добави попадение и три асистенции, при успеха на Калгари с 6:3 над гостуващия Уинипег.

Анже Копитар се разписа два пъти и добави асистенция, а Лос Анджелис стартира с втора поредна победа след 4:1 над домакина Сан Хосе.