Ерик Карлсон и Марк Стоун записаха по гол и асистенция при победата на Отава с 4:2 над Ню Йорк Рейнджърс, с което Сенаторите затвориха полуфиналната серия от Източната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) в шестия мач.

Майк Хофман и Марк Стоун се разписаха през десет минути в първата третина и дадоха комфортен аванс на Сенаторите, а Мика Зибанеяд намали за домакините в "Медисън Скуеър Гардън" в средата на втората част. Карлсон обаче отново даде два гола предимство на гостите от Канада само три минути след шайбата на шведа, което принуди Рейнджърс да хвърлят всичко в атака.

Крис Крайдър намали на 2:3 след едва 53 секунди игра в последната третина, но изкарването на Хенрик Лундквист за допълнителен нападател в последните минути не даде резултат и Отава оформи крайното 4:2. Автор на гола само 6.2 секунди преди сирената беше Жан-Габриел Пажо, който се разписа за шести път в серията.

Вратарят Крейг Андерсън спаси 37 удара за осмата си победа в плейофите, а на другата врата Лундквист отрази 22 шайби.

Следващият съперник на Отава ще бъде излъчен от двубоя между победителя от редовния сезон Вашингтон и шампиона Питсбърг. Двата тима се срещат днес в столицата на