Норвегия победи драматично Словения с 2:1 след продължение и за първи път в историята си се класира за четвъртфиналите на олимпийския турнир по хокей на лед при мъжете.

Ян Урбаш изведе словенците напред в 6:38 минута на мача, но Томи Кристиансен изравни в 3:06 минута на третия период.

Скандинавците стигнаха до първия си успех в Пьончан след три загуби в групата, след като Александър Боксаксен реализира победен гол в 3:06 минута на допълнителното време.

Вратарят Ларс Хауген се отличи с 33 спасявания за Норвегия, който на четвъртфиналите ще играе срещу Русия. Двата отбора за последно се срещнаха на Олимпиада в Сочи преди четири години, когато "Сборная" спечели категорично с 4:0 на осминафиналите.