Ню Йорк Рейнджърс се наложи над гостуващия Едмънтън с 4:2 и постигна шеста поредна победа в Националната хокейна лига.

Рик Неш се разписа два пъти, Павел Бучневич също вкара, а Михаел Грабнер оформи успеха с попадение на празна врата 1.4 секунда преди сирената. Вратарят Хенрик Лундквист завърши с 26 спасявания.

Конър МакДейвид и Йесе Пулюйерви реализираха за Едмънтън, който допусна четвърта поредна загуба от съперника. Джейсън Закър реализира единственото попадение в началото на третата част, а Минесота спечели с 1:0 в залата на Филаделфия.

Стражът Деван Дубник отрази всичките 32 удара и не допусна попадение във втори пореден мач. Той записа 26-и "шутаут" в кариерата си.

Филип Форсберг и Кевин Фиала се разписаха при дузпите, а Нешвил се наложи над гостуващия носител на купа "Стенли" Питсбърг с 5:4 в повторение на финала на титлата от миналия сезон.

Кайл Търис се отличи с гол и асистенция при дебюта си за домакините, а Пи Кей Сабан, Крейг Смит и Кале Ярнкрок също вкараха за четвъртия пореден успех на тима.

Брайън Ръст, Фил Кесъл, Джейк Генцел и Брайън Дюмолен реализираха в редовното време, а при дузпите единствено звездата на тима Сидни Кробси се разписа, но това не помогна и Питсбърг допусна четвърта загуба в последните си пет мача.

Лидерът в Западната конференция Сейнт Луис загуби с 2:5 от гостуващия Ню Йорк Айлъндърс и пропусна възможността да се изкачи на върха в лигата.

Домакините останаха с 27 точки, на точка зад Тампа Бей.

Джон Таварес вкара 13-ия си гол за сезона и даде аванс на нюйоркчани още в 3:21 минута на мача, след което последваха още три безответни гола на Андерс Лий, Кейси Сизикас и Джордан Еберле, а това се оказа решаващо. Вратарят Томас Грайс също направи силен мач с 35 спасявания.

За Сейнт Луис се разписаха Брейдън Шен и Скоти Ъпшоу.

Чикаго навакса дефицит от 1:3 и спечели с 4:3 при гостуването си на Каролина.
Брендън Саад вкара победния гол в 1:44 минута на продължението. Алекс ДеБринкат се отличи с две попадения в редовното време, а вратарят Антон Форсберг направи 35 спасявания.

Брок МакГин се разписа два пъти за домакините, които пропиляха двата си гола аванс в третия период.

Патрик Лаине реализира в пети пореден мач, а вратарят Стийн Мейсън отрази 29 изстрела, при успеха на Уинипег над домакините Финикс с 4:1. Марк Шайфеле вкара 100-ия си гол в лигата и добави асистенция за успеха.

Джак Джонсън се разписа при деветите изпълнения на дузпи, а Кълъмбъс спечели с 2:1 в залата на Детройт. Артьоми Панарин откри резултата, а след това се разписа и при наказателните удари, а гостите прекъснаха серията си от четири поредни загуби.
Андреас Атанасиу реализира в редовното време за домакините, които прекъснаха поредица от 12 успеха след дузпи в лигата.

Лоугън Кутюр и Крис Тиърни се разписаха по два пъти, а Сан Хосе разгроми гостуващия Ванкувър с 5:0.

Томаш Хертл се отличи с гол и асистенция, а вратарят Аарън Дел завърши с 41 спасявания за втория "шътаут" в кариерата си.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), мачове от редовния сезон:

Сан Хосе - Ванкувър - 5:0
Аризона - Уинипег - 4:1
Сейнт Луис - НЙ Айлъндърс - 2:5
Нешвил - Питсбърг - 5:4 след дузпи
Бостън - Торонто - 1:4
Монреал - Бъфало - 2:1 след продължение
Детройт - Кълъмбъс - 1:2 след дузпи
Ню Джърси - Флорида - 2:1