Ню Йорк Айлендърс реализира четири шайби в рамките на 3:30 минути в последните 6 минути на редовното време, за да обърне гостуващия Детройт от 2:5 до 6:5.

Това обаче не бе всичко в срещата, тъй като 29 секунди преди края "червените крале" изравниха, но с гол на Брок Нелсън в продължението Айлендърс успя да спечели със 7:6. Срещата, която може да бъде сериозен кандидат за мач на годината в НХЛ, започна отлично за гостите от Детройт, които поведоха с 3:0 след края на първата третина след голове на Антони Манта, Мартин Фърк и Хенрик Цетерберг. Джордан Ебърле върна един гол за "островитяните" във втората част, а Брок Нелсън намали на 2:3 3:02 минути след края на третата третина.

Детройт обаче стигна бързо до нови две попадения, за да възстанови аванса си от три гола чрез Дарън Хелм и Манта, но голове на Нелсън, Андерс Лий, Ник Леди и Джош Бейли доведоха резултата до 6:5 в полза на Ню Йорк само 1:49 минути преди края. Все пак Детройт стигна до изравняването, а с това и до точката чрез Майк Грийн, който бе точен 29 секунди преди края.

В продължението на срещата Брок Нелсън оформи хеттрика си, донасяйки победата на тима си 3:15 секунди след началото на допълнителната част. Далас постигна пета поредна победа, след като се наложи с 4:3 след дузпи над шампиона Питсбърг. Райли Шийхан и Карл Хагелин дадоха аванс от два гола на Питсбърг в началото на мача, но Тайлър Сегин намали още преди края на първата третина. Последва безрезултатна втора третина, а в третата Далас осъществи пълен обрат с попадения на Джон Клингберг и Дан Хамхуйс. Гол на Джъстин Шулц 1:13 минути преди финалната сирена обаче доведе резултата до 3:3. В продълженията гол не падна, а при дузпите единствено Тайлър Сегин намери път към мрежата, като така донесе победата на тима си.