Сидни Кросби ще пропусне четвъртия мач на Питсбърг срещу Вашингтон заради мозъчно сътресение, потвърдиха от отбора преди второто си домакинство от плейофната серия на полуфиналите в Източната конференция на НХЛ. Пингвините все още водят с 2:1.

Капитанът на Питсбърг беше бутнат от Алекс Овечкин при атака на домакините, след което загуби баланс и отнесе страховит удар в главата от Мат Нисканен. Кросби остана на леда няколко минути, след което напусна и повече не се върна.

В негово отсъствие Питсбърг успя да върне двата гола на победителите в НХЛ от редовния сезон, но Кевин Шатънкърк сложи край на мача след 3:13 минути игра в продължението. Нисканен получи 5-минутно наказание, но след мача обясни че ударът срещу Кросби е бил неволен. Лигата пък прецени, че няма нужда от изслушване, за да реши дали ударът е бил опасен за здравето на Кросби.