Красивите севернокорейски мажоретки отново се раздадоха на макс, но подкрепата им от трибуните не успя да помогне на обединения дамски отбор на Корея по хокей на лед.

Корейките допуснаха втора загуба с 0:8 на хокейния турнир, този път от Швеция, който се класира на четвъртфиналите в Олимпийския турнир по хокей на лед в Пьонгчанг. Заедно със скандинавките в следващата фаза продължава и отборът на Швейцария, който по-рано се наложи с 3:1 срещу Япония, а преди разби също с 8:0 домакините на турнира.

Първите звезди на Олимпиадата - уникалните мажоретки от Северна Корея

Така двата европейски тима оглавиха група "Б" с по шест точки преди директния мач помежду им. Шведките си осигуриха рано победата срещу сборния отбор на КНДР и Република Корея, който продължава да чака първия си гол в домашния турнир.

Мая Персон откри резултата в четвъртата минута, а до края на частта бяха точни още Елин Лундберг, Йохана Фалман и Ерика Йохансон. Пернила Уинберг вкара за 5:0 във втората третина, а Ема Нордин, отново Уинберг и Ребека Стенберг довършиха разгрома в последната част. Швейцария победи Япония с 3:1. Сара Бенц реализира две бързи попадения малко след средата на втората част, а в началото на третия период Алина Мюлер направи резултата класически в полза на европейките.  Японките върнаха един гол чрез Ханае Кубо 12:27 минути преди края, но за повече нямаха сили.

Турнир по хокей на лед за жени от зимните олимпийски игри в Пьончан, мачове от груповата фаза: