Русия се върна на върха в група А на Световното първенство по хокей на лед след убедителна победа над Латвия с 5:0 в среща от предпоследния шести кръг. Възпитаниците на Олег Знарок събраха 17 точки и изпревариха с 2 точки САЩ преди решаващата среща с американците за първото място в групата.

Никита Кучеров се отличи с гол и две асистенции, Антон Белов добави гол и асистенция, а Иван Телегин, Богдан Кисельович и Владислав Наместников също се разписаха. Артьоми Панарин завърши с 3 асистенции, а вратарят Иля Сорокин отрази всичките 24 удара и записа "шътаут" в дебютния си мач на шампионата.

В другата среща от групата Дания записа първи успех след 2:0 срещу Италия и си гарантира място в елита. Никлас Хард и Петер Регин вкараха в последните 2:24 минути на мача.

След поражението "Скуадра адзура" остана на последното място в групата и отпадна.

В група Б световният шампион Канада е лидер с 16 точки след разгромно 5:0 над Норвегия. С две попадения в мача се отличи Колтън Парейко.

Домакинът Франция пък спечели с 4:1 срещу аутсайдера Словения, но няма шансове да се класира за четвъртфиналите. Двубоят беше последен с националната фланелка на "петлите" за 41-годишния вратар Кристобал Юе и за 38-годишния капитан Лоран Мюние, които дебютираха в тима в края на 90-те години на миналия век.

Антоан Русел се превърна в герой за французите в мача с 3 гола и асистенция. Йоан Овитю допринесе с гол и две асистенции. Ян Муршак вкара за словенците, които останаха последни в групата само с 1 точка и отпадат от елита.

В последния си мач Юе се отличи със спасена дузпа на Алеш Мушич при 0:0 в края на първата част. Той направи общо 25 спасявания, а 24 секунди преди сирената беше заменен от Флориан Арди и обра овациите на почти 13 хиляди в зала "Берси" в Париж.