Отборът на Германия се класира на четвъртфинал на Световното първенство по хокей на лед, след като спечели по изключително драматичен начин срещу Латвия в последен мач от груповата фаза. Бундестимът първо загуби два гола аванс, след това се наложи да изравнява в заключителните секунди, а Фредерик Тифелс вкара единствения гол при дузпите и осигури на германците плейофен мач срещу фаворита Канада.

Германия поведе с шайби на Давид Волф и Денис Зайденберг в рамките на 27 секунди в средата на втората третина, но латвийците стигнаха до пълен обрат чрез Гунарс Скворковс, Янис Спруктс и Андрис Дзернис, който се разписа 3:52 минути преди финалната сирена.

Германците, домакини на група А, извадиха вратаря Филип Грубауер 78 секунди преди края на мача, когато бяха и с човек повече на леда заради наказание на Артурс Кулда. Доминирани изцяло в собственото си поле, латвийците не издържаха и Феликс Шулц изравни 33 секунди преди края на редовното време.

Тифелс се разписа в третия рунд на дузпите, като преди него Робертс Букартс удари щангата и Германия продължи напред. Бундестимът ще срещне на четвъртфиналите основния фаворит за трофея Канада, който отнесе с 5:2 Латвия. Мич Марнър вкара два гола още в първата третина за победата на "кленовите листа", които спечелиха група Б.

В останалите четвъртфинали ще играят САЩ срещу Финландия, Швейцария срещу Швеция и Русия срещу Чехия.