Сребърните медалисти от Сочи 2014 Швеция отпаднаха от хокейния турнир на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг след загуба от Германия с 3:4 на четвъртфиналите.

Германците показаха страхотен отборен дух и се възползваха от своите възможности, за да постигнат най-голямата изненада в надпреварата до момента. Те водеха с два гола на старта на последната третина, преди шведите да върнат един гол.

Германия обаче отново дръпна с два гола преднина и десет минути преди края изглеждаше близо до успеха. Трите корони намериха начин да се върнат в срещата и изравниха, за да пратят мача в продължение. Малко след неговото начало германците се възползваха от грешка в защитата на съперника си и отбелязаха попадението, което ги прати на полуфиналите. За място на финала те ще спорят с олимпийския шампион Канада. В другия полуфинал един срещу друг се изправят Олимпийския отбор на Русия и Чехия. /БГНЕС