Германия води в класирането по медали след първия ден на зимните олимпийски игри в Пьонгчанг 2018.

В първите пет финала шампиони за Бундестима станаха Лаура Далмайер в спринта на 7.5 км за жени по биатлон и Андреас Велингер в ски скоковете на малка шанца.

Холандия има четири отличия след триумфа в бързото  пързаляне с кънки на 3000 метра при жените и спечелените златен, сребърен и бронзов медал.

Историческо постижение за Влади Зографски в Пьонгчанг

България днес имаше представители в биатлона, ски скоковете и в състезанието по шейнички. Владимир Зографски записа историческо постижение днес. Той завърши 14-и на скоковете от малката шанца в Южна Корея, с което подобри най-доброто постижение на българин на такъв форум.

Емилия Йорданова записа най-предно класиране от българките в спринта на 7.5 километра в олимпийския турнир по биатлон. Тя финишира на 60-о място с пасив от 2:43.8 минути. Така тя ще бъде единствената ни представителка в преследването на 10 км в понеделник.

Павел Ангелов пък заема 37-мо място в класирането след първите две спускания в надпреварата сингъл мъже шейни.