Андрис Джеринс се разписа на два пъти при победата на Латвия с 2:1 срещу Италия в среща от група "А" на световното първенство по хокей на лед в Германия и Франция. Второто попадение на центъра беше отбелязано по-малко от минута и половина преди края на двубоя.

Латвийците остават на върха в групата с актив от 9 точки, докато италианците са на предпоследната седма позиция с една точка. Марко Инсам даде аванс за "адзурите" в самото начало на мача.

Джеринс изравни в 12-ата минута на първия период с гол при числено превъзходство.

По-късно днес Словакия играе срещу Дания.

В група "Б" Норвегия разгроми с 5:1 състава на Словения.

Кен Андре Олимб се отличи с гол и асистенция за норвежкия отбор. Неговият по-голям брат Матис Олимб също беше точен във вратата на словенците. Кристиан Форсберг, Александър Райхенберг и Патрик Торесен също се разписаха в полза на победителите.

Патрик Саболич отбеляза почетното попадение в полза на Словения.

В класирането Норвегия заема второ място с актив от 6 точки, докато словенците са седми.

По-късно тази вече е двубоят между Швейцария и домакина Франция.