Лас Вегас поведе в серията срещу Сан Хосе с 3-2 победи след успех с 5:3 в петия мач от плейофа на Запад в НХЛ.

Алекс Тух вкара два гола, а по веднъж за Вегас се разписаха Джеймс Нийл, Ерик Ола и Джонатан Маршесо.

Вегас поведе с 4:0, но Сан Хосе успя да се върне в мача след три попадения в рамките на шест минути на Кевин Лабанц, Томас Хертъл и Бьодкер. Но попадение на Маршесо в последните секунди затвърди успеха на Вегас.

Тампа Бей е на победа от успех в серията срещу Бостън. Лайтнинг спечели с 4:3 след продължение и дръпна с 3:1 в полуфиналния плейоф от Източната конференция.

Дан Джирарди вкара победния гол в 3:18 минута на продължението.

Тампа Бей поведе с 2:0 във втори пореден мач, но този път Бостън направи пълен обрат до 3:2, а седем минути преди края Стивън Стамкос изравни за 3:3 и прати мача в продължение.

Джирарди сложи точка на спора с попадение след асистенция на Алекс Килорн.