Конър Макдейвид вкара четири гола и подаде за още един при победата на Едмънтън с 6:2 срещу Тампа Бей в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Ойлърс надвиха лидера в генералното класиране на шампионата и дадоха възможност на Лас Вегас да застане начело, ако Голдън Найтс победят Питсбърг като гости днес.

Леон Драйзайтел и Иро Пакаринен вкараха останалите два гола за Едмънтън, който е с баланс 5-1-1 в последните си седем мача, но продължава да бъде на над десет точки от осмия сийд в Западната конференция.

Макдейвид откри резултата с гол при числено превъзходство за Ойлърс след 1:48 минути игра в първата третина, след като отклони удар на Райън Стром покрай вратаря Андрей Василевски. В предишните си осем мача Едмънтън нямаше гол от цели 17 поредни пауърплея.

Тампа Бей може да загуби първото място в НХЛ още днес, но това няма да се случи скоро в Атлантическата дивизия. Бостън е на пет точки, а Торонто изостава с осем след победата със 7:4 срещу Анахайм. Уилям Нюландер вкара два гола, един от които победен в началото на третата част, а Остин Матюс добави още две шайби във вратата на Патоците.

Нешвил се изкачи на първа позиция в Централната дивизия, след като победи с 5:4 Ню Йорк Айлъндърс. Райън Йохансен изравни резултата в последната минута на редовното време, а Роман Йоси се разписа 3:42 минути след началото на продължението и изравни Хищниците с Уинипег по точки. Кевин Фиала вкара други два гола, а Кале Ярнкрок добави още един.

Мартин Ханзал се завърна от лечение на контузия с победен гол в полза на Далас. Звездите надвиха Ню Йорк Рейнджърс с 2:1, след като чешкият център се възползва от асистенция на Юлиус Хонка при пауърплей в началото на последната част./БТА