Канада надделя над Русия с 4:2 (0:0, 0:2, 4:0) и ще защитава титлата си на финала на Световното първенство по хокей на лед. Северноамериканците ще играят утре за трофея срещу победителя от скандинавското дерби между Швеция и Финландия, което е по-късно днес.

Тимът на Олег Знарок направи отлични първи две третини, но в последната част след леки грешки в отбрана допусна обрат.

Руснаците взеха добра преднина във втория период. Евгени Кузнецов откри в 32:16 минута при контраатака след отлична асистенция на Никита Кучеров, а Никита Гусев удвои в 34:50 минута при числен превес, след като направи засечка след пас на Артьоми Панарин.

Канадците се вдигнаха на щурм в последната третина и още в 17-ата секунда след началото й върнаха един гол чрез Марк Шайфеле при числен превес.

Нейт МакКинън изравни в 55:07 минута, а в 56:58 минута Райън О'Райли се възползва от грешка на руски бранител и отблизо доби за 3:2.

67 секунди преди сирената Шон Кутюрие реши всичко на празна врата след втората асистенция на Колтън Парейко в мача.

Канадците отправиха 19 удара в третата част срещу само 5 на съперника. Руският страж Андрей Василевски отрази 34 шайби, а вратарят на северноамериканците Калвин Пикард спаси 26 удара. Канада се стреми към 27-а световна титла, с което да се изравни с рекордьора Русия./БТА