Защитаващият титлата си отбор на Канада победи Франция с 3:2 и запази лидерската позиция в класирането в група Б на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Кьолн и Париж. Райън О'Райли, Клод Жиру и Марк Власич вкараха шайбите за канадците, а за французите се разписаха Оливие Дам-Малка и Дамиен Флюри.

Канада е единственият отбор със стопроцентов актив от 12 точки след първите 4 мача.

В другия мач от групата Чехия победи Норвегия с 1:0 след продължение. Ян Ковар реализира единствения гол в продължението на мача.

В група А Швеция надигра Латвия с 2:0 с голове на Габриел Ландеског и Елиас Линдхолм. Победата е втора за шведите в групата, като тимът за първи път не допусна гол, благодарение на вратаря на Еди Лак, който отрази 19 удара.

Лидер в група А е тимът на Русия, който победи Дания с 3:0.

Богдан Киселевич, Сергей Плотников и Никита Гусев отбелязаха трите попадения за Сборная в рамките на 1 минута във втората третина и донесоха четвърти успех за тима на шампионата.

Първите четири отбора от двете групи се класират за четвъртфиналите.