Канада се класира за полуфиналите на Световното първенство по хокей на лед, след като се наложи с 2:1 над домакина Германия. Канадците ще спорят на полуфинала с отбора на Русия, който по-рано вчера отстрани Чехия с 3:0.

Швеция не допусна изненада и отстрани Швейцария с 3:1 с попадения на Никлас Бакстрьом, Вилиам Ниландер и Александер Едлер. Така Тре крунур ще излязат срещу Финландия на полуфинала. Гаетан Хаас се разписа за 1:1 за Швейцария.

Канадците имаха невероятно надмощие по време на цялата среща и изстреляха уникалните 50 удара към германската врата. Вратарят Филип Грубаеур обаче беше невероятен. Майк Шийферле откри резултата за Канада малко преди края на първото полувреме, след като Райън О'Райли му подаде при числено превъзходство. В края на втората третина Джеф Скинър най-накрая прекърши съпротивата на домакините, след като покачи резултата на 2:0. Майк Матисън и Шийферле бяха замесени в атаката преди това. В 53-ата минута Яник Зайденберг върна един гол за Германия./БТА