Канада получи много сериозен удар в амбициите да спечели трета световна титла впоследните четири години в хокея на лед, след като беше сразена с 1:5 от Финландия в среща от група В. По този начин пък скандинавците станаха вторият отбор, който си гарантира участие на четвъртфиналите след САЩ.

Защитаващият титлата си отбор на Швеция прекърши Словакия с 4:3 след продължение. Майка Зибанеджад вкара победния гол за шведите в 41-ата секунда на продължението. Изоставайки с 1:3, словаците вкараха мача в продължения след головете на Марек Далога и Ладислав Наги.

Руснаците се възстановиха от поражението от Чехия и удариха Швейцария също с 4:3. Дания остава на 3-о място в група В в отлична позиция за място в топ 8 с победата над Република Корея с 3:1. Също с 3:1 Латвия се наложи над Германия.

В директен мач за оставане в елитната дивизия пък Австрия срази Беларус с 4:0 и кръг преди края на груповата фаза ги изхвърли в Дивизия 1.

Канада търпи второ поражение на Световното първенство, а Мико Рантанен наниза два гола за финландците. Той откри резултата с удар от малък ъгъл, като шайбата рикошира в стика на Брейдън Шен.

Жан-Габриел Паго отговори с попадение за Канада, а Яне Песонен възстанови преднината на "Суоми" при числено превъзходство. Рантанен вкара за 3:1, а вратарят на "Кленовите листа" Къртис Макелини беше изваден от леда заради три бързи гола през първата третина. Еели Толванен и Теуво Теравайнен вкараха останалите два гола в последната част на мача. Вратарят на Финландия Хари Сатери спаси 30 удара.

Трудна победа постигна отборът на Русия- 4:3 над Швейцария. Кирил Капризов, Евгений Дадонов, Никита Нестеров и Михаил Григоренко бяха точни за Сборная, докато Рамон Унтерзандер, Свен Андрието и Гаетан Хаас реализираха за швейцарците. /БТА