Ирбис София загуби с разгромното 1:5 (0:1, 1:0, 0:4) срещу Зейтинбурну Истанбул Турция в среща от първия кръг от Континенталната купа по хокей на лед.

В "Зимния дворец" в София българският шампион игра равностойно срещу турците в първите две части, но допусна четири попадения в последната третина и закономерно отстъпи пред своя противник. Константин Кучкин даде аванс в полза на отбора от Истанбул в първата част, но Иван Малиняк изравни 27-ата минута. Отново Кучкин се разписа за Зейтинбурну в 45-ата минута, а две попадения на Гюмюс Серкан направиха резултата 4:1 само в рамките на по-малко от минута и половина.

В 59-ата минута Олег Задойенко оформи крайното 5:1 в полза на турския тим. Само победителят се класира за втория кръг от 21 до 23 октомври в Хака (Испания). В другата среща от групата Партизан Белград (Сърбия) победи с 5:4 срещу Бат Ям (Израел). В събота вечерта Ирбис София ще срещне Бат Ям./БТА