Крилото Патрик Хагер вкара късен победен гол при изненадващия успех за домакина Германия с 2:1 срещу САЩ в среща от група "А" на световното първенство по хокей на лед. Това се случи в третия период, само три минути след изравняването на американците чрез защитника Конър Мърфи.

Германците стигнаха до ценната победа шест минути преди края при числено превъзходство на леда и удар отблизо на Хагер, който преодоля опитния вратар Джими Хауърд.

Над 18 хиляди германски запалянковци в Кьолн създадоха невероятна атмосфера при първото попадение на крилото Тобиас Рийдер в средата на първата третина на мача със САЩ. Вратарят на домакините Томас Грайс се отличи с 42 спасени удара.

В група "Б" на турнира 26-кратният шампион и защитаващ титлата си от миналата година Канада победи с категоричното 4:1 срещу Чехия.

Центърът Райън О'Райли даде аванс за "кленовите листа" шест минути след началото на срещата в Париж.

Във втората част Майкъл Матисън реализира второ попадение във вратата на чехите, които саэ световни шампиони от 2010 година.

Лукаш Радил върна един гол във вратата на Канада в последната третина, но Тайсън Бари и Джеф Скинър оформиха крайното 4:1. Бари подаде и за първия гол в двубоя, който беше дело на Райън О'Райли./БТА