Финландия е последният полуфиналист в олимпийския турнир по хокей на лед при жените. В среща от четвъртфиналните плейофи Финландия надигра Швеция със 7:2 (3:0, 2:2, 2:0).

Финландките решиха рано-рано изхода от срещата с три бързи гола чрез Петра Ниеминен, Рика Валила и Сузана Тапани в първата третина, които дадоха комфортен аванс на "суоми".
Мишел Карвинен покачи на 4:0 в осмата минута на втората третина, но минута след това Емма Нордин намали на 1:4.

Рика Валила покачи на 5:1 в 30-ата минута на мача, а в самия край на втората третина Ребека Стенберг вкара втори гол за шведките.

В заключителните 20 минути играта бе доста по-спокойна, като Финландия имаше пълна инициатива и стигна до още две попадения чрез Емма Нуутинен и Сани Хакала.

В полуфиналите Финландия ще играе с тима на САЩ, докато Швеция продължава участието си в турнира в мачовете за разпределение на местата от пето до осмо. "Трите корони" ще играят в първия си мач със сборния отбор на Корея./БТА