Детройт допусна първа домакинска загуба в новата си зала "Литър Сизърс Арина" след 2:3 срещу Тампа Бей в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига.

Никита Кучеров вкара два пъти за гостите, включително и победното попадение в 1:47 минута на третата част.

Кучеров, който вече има седем гола през кампанията, стана едва четвъртият играч, който се разписва в първите шест мача от сезона в последните 30 години. Преди това с подобно постижение се отличиха Марио Лемьо (Питсбърг, 1992), Стийв Айзерман (Детройт, 1988) и Кийт Ткачук (Сейнт Луис, 2008).

Вратарят Андрей Василевски направи 29 спасявания за четвъртия пореден успех на Тампа Бей, с който отборът оглави класирането в лигата, като пръв достигна до двуцифрен актив от 10 точки.

Джъстън Абделкейдър завърши с гол и асистенция за Детройт, който допусна второ поражение в кампанията и остана с актив от 8 точки./БТА