С гол на Джейми Брен при числено превъзходство 5:37 минути преди края Далас Старс надви с 2:1 Анахайм в среща от първенството на НХЛ. Джон Клингберг изстреля шайбата, а Брен просто подложи стика си, за да влезе в мрежата.

Победата беше важна за Звездите, които циментираха първата квота за уайлдкарт за плейофите в Западната конференция и остават на 4-о място в Централната дивизия.

Райън Гецлаф откри резултата в полза на Анахайм 2:44 минути преди края на първата третина с пробив по дясното крило, а ударът му нямаше как да бъде блокиран от вратаря Кари Лехтонен. Далас изравни резултата в 11:10 минута на третата част с точен изстрел на Дивайн Шор, също реализиран при числено превъзходство. Той засече подаване на Тайлър Седжуин и преодоля вратаря Райън Милър.

Минесота отнесе с 5:2 като гост Ванкувър, като Ерик Стаал се разписа в 15:38 минута на втория период, за да изведе своите напред с 3:2. Той довкара шайбата след изстрел на Микаел Гранлунд, който се отби у Трой Стечър от домакините.

Това е 17-и гол в 18 мача за Стаал, който има вече 37 общо в първенството, само на 3 от лидера Алекс Овечкин от Вашингтон. Калгари се наложи с 2:1 над Отава като гост с голове на Сам Бенет и Мат Стажан, а вратарят-новобранец Дейвид Ритич спаси 29 изстрела, за да затвърди сериозната си форма и потенциал.

В сряда той спаси и 25 от 26 изстрела при успеха на Пламъците над Бъфало с 5:1. С днешния успех Калгари заема 5-а позиция в Тихоокеанската дивизия със 78 точки и с надежди за място в плейофите с уайлдкарт.

Калъмбъс надви Детройт с 3:2 с два гола на защитника Сет Джоунс, като това го прави за втори път в кариерата си. Той се разписа в рамките на 6 минути и половина във втория период. Калъмбъс е на 4-о място в Столичната дивизия със 77 точки, на 2 от 3-ия Филаделфия.