Джейк Гюнцел вкара четири поредни гола за победата с 8:5 на Питсбърг срещу Филаделфия, с което шампионите от последните два сезона на Националата хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) затвориха плейофната серия в шестия мач. В следващия кръг Пингвините ще срещнат Вашингтон или Кълъмбъс.

Гюнцел спечели мача за Питсбърг, възползвайки се от груби грешки в защитата на Филаделфия. Той изравни за 4:4 само 54 секунди преди сирената във втората част, а 30 секунди след началото на третата даде преднина на гостите. По-късно в последната част той вкара голове през десет секунди и по този начин Питсбърг спечели девета поредна серия в НХЛ.

Шон Кутюрие отбеляза хеттрик за Летящите, които не са печелили купа "Стенли" от 1975-а година насам. Скот Лафтън и Андрю Макдоналд също се разписаха във вратата на гостите от Питсбърг, за които точни бяха още Сидни Кросби, Карл Хагелин, Патрик Хорнквист и Брайън Ръст.

Нешвил затвори серията срещу Колорадо с шътаут в шестия мач. Матияс Екхолм вкара първия гол на защитник за Хищниците в плейофите, а Пека Рине спаси 22 удара за победата с 5:0 като гости. Остин Уотсън, Филип Форсберг, Ник Бонино и Виктор Арвидсон също вкараха за първенците от редовния сезон, които ще срещнат Уинипег в следващия кръг./БТА