Един от фаворитите за титлата - Чехия, записа първа победа на световното първенство по хокей на лед, провеждащо се в Германия и Франция.

След като в първия ден на надпреварата чехите отстъпиха с 1:4 пред Канада, днес те надиграха 6:1 Беларус.

Петър Врана и Радко Гудаш дадоха аванс от 2:0 на чехите в първата третина, но Александър Павлович намали за белорусите минута и 13 секунди след началото на втората част.

Роман Червенка възстанови преднината от два гола на чехите още до края на частта, а в последната третина олимпийските шампиони за 1998 година достигнаха до нови три гола чрез Радим Симек, Якуб Ворачек и Михал Кемпни за крайното 6:1.
Доста по-големи трудности имаше тимът на Словакия, който спечели с 3:2 след продължение срещу Италия.

Михел Миклик даде аванс на словаците в началото на мача, но Италия стигна до пълен обрат с голове на Джовани Морини и Лука Фриго 17 минути преди края.
Все пак словаците се спасиха от поражение с гол на Либор Худачек 64 секунди преди изтичането на редовното време, а в продължението точно попадение на защитника Петер Черешнак осигури успешния старт на първенството за словаците.
В най-драматични мач за деня Швейцария победи Словения с 5:4 след дузпи.

"Кръстоносците" изглеждаха сигурни в крайния си успех след едва 20 минути игра, когато водеха с 4:0 с голове на Амбул, Хаас, Льофел и Боденман, но словенците намериха начин да отговорят и стигнаха на свой ред до 4 безответни гола чрез Муршак, Жеглич, Урбас и Шаболич.
При дузпите обаче балканският тим не успя да реализира при нито един от дрите си опита, докато за Швейцария точен бе Дамиен Брюнер.
В последния мач, завършил до този момент, Латвия победи с 3:0 четвъртфиналиста от предишния световен шампионат Дания.
Гитс Мея и Микс Индрасис на два пъти бяха точни за балтийския тим.