Националният отбор на България за юноши до 18 години завърши с победа световното първенство по хокей на лед в Дивизия III A, което се провежда в Ерзурум (Турция).

В петия кръг България се наложи над домакина Турция с 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) и така си осигури третото място в крайното класиране със 7 точки.

Победител в шампионата е отборът на Белгия, който постигна 4 победи и 1 загуба, с колкото е и вторият Мексико. Белгийците обаче имат 12 точки срещу 11 за мексиканците. Българите са трети със 7 след 2 победи и 3 загуби, а четвърти и пети са Израел и Турция. На последното шесто място е отборът на Тайван.

Така от следващата година Белгия ще играе в Дивизия II B, доката Тайван изпада в по-долната Дивизия III B.

Головете за българския отбор в мача с Турция реализираха Константин Рангелов през първата част и Симеон Цицелков и Ивелин Иванов в последната. Между попаденията на Цицелков и Иванов точен за турския тим бе Сарп Демирезен./БТА