България победи Турция с 4:3 (2:2, 0:1, 1:0, 1:0) след продължение и завърши на второ място в трета дивизия на световното първенство по хокей на лед за мъже. Георги Искренов и Веселин Диков дадоха преднина на България с голове до шестата минута на срещата в Република Южна Африка, но турците направиха пълен обрат с шайби на Емре Фанер (12' и 15') и Омер Карс (34').

Вратарят Димитър Димитров беше изваден от игра за последните атаки и българите стигнаха до изравняване чрез Мартин Бояджиев минута и 10 секунди преди края на третата част, а в последствие вкараха и в продължението. Т

очен за крайното 4:3 беше Даниел Дилков след 2:52 минути игра в заключителната част. Димитров спаси 31 удара на вратата си и България спечели последния мач в трета дивизия.

По този начин националите завършиха втори при равенство в точките с първенеца Грузия.