Бостън си осигури място в плейофите на Националната хокейна лига, въпреки загубата от домакина Сейнт Луис с 1:2 след продължение. Възпитаниците на Брус Касиди станаха третият отбор в лигата, който достига до границата от 100 точки през редовния сезон, а с това си гарантира и място в елиминациите за купа "Стенли" след Нешвил и Тампа Бей.

Джейдън Шуорц донесе победата на домакините с второто си попадение в мача в 30-ата секунда на допълнителното време. Райън Донато вкара за гостите в редовното време и то се оказа достатъчно, за да осигури и на теория мястото в елиминациите.

Шампионът Питсбърг обърна гостуващия Монреал от 2:3 до 5:3. Джейк Генцел завърши с гол и две асистенции, а Дерек Брасард, Партик Хорнквист, Евгени Малкин и Сидни Кросби също се разписаха. Кросби се отчете и с асистенция номер 700 в кариерата си при последното попадение в мача на Генцел.

Анахайм постигна четвърта поредна победа след 4:0 над домакина Калгари. Вратарят Джон Гибсън отрази всичките 29 удара за четвъртия си "шътаут" през сезона. Андрю Колиано, Ондржей Каше, Хампус Линдхолм и Франсоа Бошемен вкараха за успеха. /БТА