Норвежецът Йоханес Тингнес Бьо постигна седма победа за сезона, след като спечели спринта на 10 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

24-годишният Бьо пропусна една мишена и преодоля дистанцията за 23:19.3 минути. За норвежеца това беше седми успех за сезона и общо 20-и в кариерата.
Бьо победи носителя на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) във второ поредно състезание.

Фуркад остана втори с пасив от 12.8 секунди, въпреки че повали всичките 10 мишени.

Двамата завършиха отново първи и втори в масовия старт в Руполдинг (Германия) миналата неделя и продължават битката за Световната купа.

В общо 13 старта този сезон двамата са спечелили 12 победи и са фаворити за златните медали на олимпийските игри в Пьонгчанг, които стартират на 9 февруари.

Германецът Арнд Пайфер завърши трети и записа първи подиум за сезона. Той остана на 42.2 секунди зад победителя без грешка в стрелбата.

От българите с най-предно класиране се нареди Красимир Анев. Той завърши на 35-а позиция с две грешки и изоставане от 2:13.3 минути и се класира за утрешното преследване.

Димитър Герджиков е 80-и с три грешки и пасив от 3:24.6 минути, Владимир Илиев финишира 92-и с шест пропуснати мишени на 3:48.9 минути след победителя, а Антон Синапов се нареди 97-и с пет грешки и на 4:18.0 минути. 109 биатлонисти участваха в надпреварата.

В класирането за Световната купа след 13 старта води Мартен Фуркад със 720 точки, пред Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) с 682 точки и Яков Фак (Словения) с 438 точки.

Красимир Анев е 49-и с 62 точки, Владимир Илиев е 65-и с 28 точки, а Антон Синапов - 84-и със 7 точки. В събота в Антхолц-Антерселва ще се проведе преследването за мъже и за жени./БТА