Патрис Бержерон вкара четири гола и добави една асистенция, за да премине границата от 700 точки в кариерата си, извеждайки Бостън до убедителното 7:1 над Каролина в мач от първенството на НХЛ.

Брад Маршан асистира за всичките голове на Бержерон, а Дейвид Пастарнак добави попадение и още два паса. Бостън имаше късмета да поведе с 2:0 с първите си два изстрела по посока вратата на гостите, а след първата част водеше и с 5:1. Райли Неш и Джек Де Брюск вкараха другите голове за Брюинс, който се изравни с Торонто с по 52 точки на 2-ото място в Атлантическата дивизия.

Отава Сенатърс разгроми с 6:3 лидера на Изток Тампа Бей, но остава на предпоследната 7-а позиция в Атлантическата дивизия.

Райън Дзингел вкара два гола за победителите, Марк Стоун добави гол и две асистенции. Останалите голове бяха на сметките на Мат Дюшен, Зак Смит и Жан-Габриел Паго, като тимът им спечели два поредни мача за първи път от 12-и декември. Гостите, които за първи път пускат шест гола в един мач, така и не успяха да се противопоставят в срещата.

Торонто спечели канадското дерби с Ванкувър след 3:2 при изпълнението на дузпи. Остин Матюс и Тайлър Бозак вкараха в третия период на мача за Кленовите листа, а след това и при дузпите. Това е втора поредна победа в мач след дузпи за Торонто, като вратарят им Фредрик Андерсен спаси две от трите дузпи и завърши общо с 34 спасявания.

Колорадо разгроми Минесота със 7:2 в Северозападно регионално дерби, а три от головете бяха вкарани при числено превъзходство. Два такива наниза Карл Сьодерберг, а един Нейтън Маккинън, който прибави и две асистенции. След този резултат и двата отбора имат по 47 точки, но са в дъното на Централната дивизия.

Дербито не мина и без искри на леда, като в началото на третата част центърът на Колорадо Александер Керфут блъсна във вратата стражът на Минесота Дивайн Дюбник, който обаче реагира адекватно и му заби един юмрук в главата. Това предизвика меле, довело до няколко наказания за двата тима.

Калгари Флеймс се наложи с 3:2 над Анахайм, които изостават от графика си в предишни години и заемат 4-о място в Тихоокеанската дивизия с 47 точки, на 11 от изненадващия лидер Лас Вегас. Дъги Хамилтън донесе успеха на Пламъците 16 секунди преди края.

Третата поредна победа за тима дойде след пас на Майкъл Фърланд, а Хамилтън се стрелна от ляво и прати шайбата под вратаря Джон Гибсън. Фърланд и Марк Джордано вкараха другите два гола за победителите, а за патоците точни бяха Якоб Силфверберг и Райън Гецлаф в третата част на мача.

Нешвил се наложи над Лос Анджелис с 4:3 с два гола на Остин Уотсън, което пък донесе на Кингс първа домакинска загуба в редовното време. Все пак те остават на 2-о място в Тихоокеанската дивизия, на 5 точки от изненадващия лидер Вегас.
Роман Йоси и Скот Хартнъл вкараха два ранни гола за гостите, а вратарят им Пека Рине спаси 26 удара. За Кингс точни бяха Тайлър Тофоли, Адриан Кемпе и Тревър Люис.