Анахайм се възползва от домакинството си и спечели втората среща от финала в Западната конференция на НХЛ, надделявайки с 5:3 над Нешвил. Така балансът вече е 1-1 победи. Ник Ричи вкара гол в 17:07 минута на втория период и изведе домакините с 4:3 напред в резултата. Якоб Силфверберг, Сами Ватанен и Ондрей Касе също се разписаха за победителите, както и Антоан Вермет 43 секунди преди края на празна врата. Гостите от Нешвил, които влязоха в плейофите с уайлдкард, поведоха с 2:0, а след това и с 3:2.

Техните попадения бяха дело на Райън Йохансен, Джеймс Нийл и Филип Форсберг. Вратарят на Нешвил Пека Рине пък спаси 22 удара. Патоците успяха де предотвратят изоставане с 0-2 победи, както беше и в серията с Едмънтън, но днес наистина показаха хокей от най-висока класа. Три дни след като Нешвил спечели с 3:2 в Хонда Сентър, днес отново те тръгнаха устремно и поведоха с 2:0 до 8:32 минута с попаденията на Йохансен и Нийл.

Минута преди края на първата част Сами Ватанен изравни след комбинация с Райън Гецлаф. А само 39 секунди след началото на втората, Силфверберг вече беше изравнил за 2:2. И въпреки третото попадение в полза на гостите, с френетичната подкрепа на публиката домакините успяха да обърнат развоя на събитията още до края на частта. Надмощието им остана и в третия период, а в последните секунди Вермет вкара на празна врата след третата асистенция на Гецлаф в мача./БТА