Вратарят Александър Георгиев направи 29 спасявания, но това не помогна на Ню Йорк Рейнджърс да избегне поражението с 3:4 след продължение като гост на Сейнт Луис.

Роденият в България руски национал бе безпомощен 1:02 минути след началото на допълнителния период, когато Брейдън Шен го прониза в горния десен ъгъл с майсторско изпълнение.

Преди това Сейнт Луис на два пъти повеждаше в резултата с голове на Алекс Пиетранджело и Никита Сошников, но с попадения на Мика Зибанеяд и Матс Цукарело Рейнджърс изравняваше. В края на втория период гостите от Ню Йорк дори поведоха в резултата с 3:2, но при числено превъзходство на леда Сейнт Луис изравни за 3:3 чрез Пиетранджело в третия период. Джейк Алън направи 17 спасявания на вратата на Сейнт Луис.

Стражът на Бостън Туука Раск направи 23 спасявания и бе с основна заслуга за победата на "мечоците" с 3:0 над лидера в Източната конференция Тампа Бей.
С успеха Бостън се приближи само на 2 точки от Тампа на върха в класирането.

За Раск това бе трети "шътаут" през сезона и общо 41-ви в кариерата му, а головете за победата на гостите реализира Давид Пастърнак, Дейвид Бакес и Райли Неш. С асистенция и за трите попадения се отличи Тори Круг.

Филаделфия Флайърс си върна третата позиция в дивизия "Метрополитън", след като се наложи с 4:2 над Каролина като гост.

И четирите гола за "летящите" паднаха в последната третина на мача. Преди това Джордан Стаал бе извел Каролина напред в резултата в 16-ата минута на мача, но в деветата минута на третата част Травис Конечни изравни. Малко повече от 60 секунди след това Джейкъб Славин вкара втори гол за Хърикейнс, но с попадения на Якуб Ворачек, Валтери Филипула и Михаел Рафл в рамките на само 6 минути и 12 секунди Филаделфия напрви пълен обрат, за да спечели с 4:2. За Филаделфия победата бе едва втора в последните 9 мача./БТА